Záporné úrokové sazby a jejich TAJEMSTVÍ…

Záporné úrokové sazby jsou znamením nedůvěry v trhy…

Co vlastně záporné úrokové sazby vypovídají o trhu? Jak je možné, že je někdo dobrovolně a vědomě ochoten nést ztrátu u svých investic?
Záporné úroky jsou znamením značné nedůvěry v trhy. Velcí investoři (tzv. smart money) jsou ochotni nést i mírnou nominální ztrátu (reálné ztráty po započítání inflace jsou ještě daleko větší), než aby riskovali větší potenciální ztráty na více rizikových akciových trzích.
Uvážíme-li, kterých trhů se záporné úrokové sazby týkají, zjistíme, že se jedná především o dluhopisy nejvyspělejších států jako je Německo, Švýcarsko, Japonsko nebo třeba Dánsko. Tedy státy, které se chlubí nejstabilnějším stavem ekonomiky na světě.

Ekonomické oživení je pouze mýtus…

Není se také čemu divit, když i akciové trhy nejvyspělejších států klesají.
Dokonce i v našich finančních médiích se občas objeví články, které varují před přicházející krizí.
Burzy se již dávno odpoutali od reálné ekonomiky a růst většiny akciových trhů je dán pouze tištěním peněz a v poslední době také zpětnými odkupy akcií.
Také na trhu dluhopisů máme megabublinu.
A to raději již vůbec nemluvím o finančních derivátech, které Warren Buffett nazývá zbraněmi hromadného finančního ničení a které ukrývají špatné úvěry za poslední dvě dekády.

Cíl tohoto podvodu? Likvidace hotovostních peněz

Zavedení negativního úroku za likviditu, kterou obchodní banky umístí u centrální banky, znamená přenesení nákladů na široké masy.
Mluví se dokonce i o úplném zrušení hotovosti. Zrušení papírových peněz by donutilo lidi otevírat si elektronické účty, což by uvolnilo centrálním bankám ruce a ty by tak mohly vesele snižovat úrokové sazby, dokud by to považovali za nutné.
Finanční média ukazují hotovost jako ničitel monetární politiky a prostředek, který značně ulehčuje život kriminálníkům a daňovým podvodníkům.
Zrušení hotovosti jen kvůli tomu, že ji zlomek procenta zneužívá k podvodům je podobný nesmysl jako zakázat nůž. Ten také slouží kriminálníkům a podvodníkům jako zbraň, avšak drtivá většina lidí nepoužívá nůž ke zločinu, nýbrž k legitimním účelům.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Nakonec je snem bankovního kartelu mít bezhotovostní měnu, protože tak získají absolutní moc nad životy druhých. A také se již pak nemusejí bát runu na jejich banky.

Pak se také může jednoho dne stát, že přijdete do obchodu a budete chtít platit a na Vašem kontě nic nebude.
Někdo se prostě rozhodl, že mu nevyhovují Vaše názory a tak Vás velmi snadno odříznou od zdroje financí.
A to je také hlavní důvod, proč nás bankéři skryté tlačí k bezhotovostní ekonomice – totální kontrola společnosti.

Co tedy dělat, aby Vás negativní úrokové sazby neovlivnily?

Uměle stlačené úrokové sazby vedou k chybným investičním rozhodnutím, nafukují finanční trhy a roztáčejí další kolo krize.
Při aktuálním vývoji mi dává stále větší smysl rada manažera dluhopisového fondu Fidelity „Nadešel čas držet fyzickou hotovost, spolu se zlatem a stříbrem“.
 
Přeji hezký den