Zvýšení sebevědomí prostřednictvím programování mysli…
(9 kroků zahrnuto v článku)

„Myslíš-li, že můžeš, máš patrně pravdu. Myslíš-li, že nemůžeš, máš pravdu také.“ — Henry Ford

Henry věděl co říká, protože jeho vlastní život byl odrazem této myšlenky…
 
sebevedomi sebeduvera selfconfidence joseph pearson 827XUhVSp8M unsplash sebevědomí programování mysli, sebedůvěra, sebehodnota, sebevědomí, zvýšení sebevědomí Zvýšení sebevědomí prostřednictvím programování mysli... <br> (9 kroků zahrnuto v článku)
 

Mladý Henry se nestal podle představ svého otce farmářem, ale v šestnácti letech odešel z domu.

Zkusil štěstí v Detroitu, kde se vyučil zámečníkem, pak se stal opravářem parních strojů, následně získal místo ve firmě Thomase Alva Edisona, kde se pak vypracoval do pozice hlavního inženýra.
Paralelně s tím se zabýval experimenty s benzínovými motory a vývojem vlastního automobilu.
To se setkalo s úspěchem, ale nebyl to rozhodně úspěch přes noc – trvalo to celých 5 let kdy úspěšně vyzkoušel svůj první automobil a o další 3 roky později (rok 1899) našel investory, se kterými založil svou první společnost, která však brzy zkrachovala.
O další 4 roky později (rok 1903) založil další společnost, která už nesla jeho jméno tak, jak ji známe dnes –  Ford Motor Company a až po těchto dlouhých letech zažil fenomenální úspěch hned v prvním roce.
To však není rozhodně konec jeho příběhu, ale spíše začátek. Zažil ještě mnoho zvratů, úspěchů a neúspěchů, které jsou lemovány technologickými vynálezy a nesmazatelnými zápisy do dějin.
Stejně jako rekordem, který si udržel dlouhých 45 let jeho model T, jež byl vyroben v celkovém sumě 15 000 000 kusů…
Úspěch to je proces. Úspěch je cesta.
 

Zamysleli jste se někdy, co stojí za pocitem – žít naplněným životem?

Je to vzdělání, tvrdá práce, profesionalita?
A co sebevědomí? Nezapomněli jste tak trochu na tuto důležitou lidskou vlastnost?
Vědomí vlastní hodnoty a přijetí sebe sama se všemi klady a zápory – to je skutečný základ životní spokojenosti a úspěchu v osobním i pracovním životě.
Vědci zkoumali přes tisíc talentovaných lidí z různých oborů; sportovce, umělce, doktory, a další. U všech těchto lidí zjistili, že jejich rodiče věřili, že mají nějaký talent, ještě dříve, než ho tito lidé nějakým způsobem projevili.
 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Nedostatek sebevědomí se projevuje různě

  1. Člověk, který se povyšuje nad ostatními, nebo je ponižuje, není vůbec sebevědomý – tím, že se snaží druhé srážet k zemi, získává alespoň dočasně pocit, že je lepší. Ve skutečnosti trpí pocity nedostatečnosti, jinak by takové jednání neměl zapotřebí.
  2. Opačný příklad – lidé neumějí říci ne, i když jim je něco nepříjemné, jen aby si neznepřátelili druhé. Neodvažují se říct svůj názor; například při debatě s přáteli. Bojí se obhájit svá práva, nezakročí, když jim někdo nějak škodí. Nezkusí nové příležitosti, nedají přihlášku na školu, nepožádají o nové zaměstnání, nejdou na konkurz.
  3. Perfekcionalizmus může být také projevem nízkého sebevědomí. Například žena, která než vůbec vyjde ven, se hodiny připravuje, aby bylo vše dokonalé. Nebo pří jakékoli činnosti se člověk snaží, aby udělal tu věc úplně dokonale, a nedovolí si sebemenší chybu.
  4. Dalším projevem je žárlivost – pokud není opodstatněná. Člověk má pocit, že není dostatečně dobrý pro svého partnera a cítí se ve vztahu nejistý, myslí si, že ostatní ženy, či muži jsou lepší, než on.
  5. Nelze dosáhnout mistrovství a života bez hranic – lidé, kteří mají nízké sebevědomí jsou jen stěží schopni dosáhnout svého potenciálu nebo úspěchu, protože by šli proti svému vlastnímu přesvědčení a to není možné. Jaké je to přesvědčení? No přece to, že si úspěch, nebo život bez hranic (cokoliv to pro ně znamená) jednoduše nezaslouží…

 

Důležité je vědět, že nízké sebevědomí, nízká sebeúcta a také pocit méněcennosti jsou ve vašem životě jako výsledek negativních zážitků z minulosti.

Nakolik je vaše sebevědomí nízké, záleží od intenzity a četnosti těchto zkušeností.
Tím, jak procházíte životem, působí na vás sugesce mnoha lidí, které vstřebáváte a stávají se vašimi názory na sebe samé, na lidi a celý svět. A díky tomu, jaké jste tímto procesem získali názory na sebe, se nyní nějak světu prezentujete a ten na vás zpětně reaguje.
Jestli chcete zvýšit své sebevědomí, budete muset na sobě zapracovat. Budete muset přeprogramovat svou mysl. Jde o to, naprogramovat ji, aby vás podporovala.
 

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak přemýšlíte?

Člověka napadne asi 75 tisíc myšlenek denně.
Je jasné, že je nelze všechny kontrolovat. Důležité je naučit se vědomě své myšlení usměrnit.

Kontrolovat to, co o sobě říkáte, jak o sobě smýšlíte, co čtete, co posloucháte, na co zaměřujete svou pozornost.

Vaše mysl pracovala dlouhou dobu podle nesprávných programů. Vstřebávala různý odpad a teď, místo podpory, vás brzdí.
Nelitujte se! Setrvávat v pozici oběti (jsem já to ale nešťastný chudáček, litujte mě všichni) vám žádným způsobem nepomůže. Ano, všichni k tomuto chování máme sklony, protože jsme se to naučili v dětství, pokud však chcete vidět velké změny ve vašem životě, je potřeba sebrat se, převzít odpovědnost, zbavit se myšlení oběti a vykročit kupředu.

Vaším úkolem je nahradit odpad kvalitou – novými myšlenkami a informacemi, návyky. Máte právo na lepší život, proto na sobě pracujte!

 

Jak si zvýšit sebevědomí?

1. Vezměte si tužku a papír

  • Napište své klady.
  • Napište si své úspěchy. Všechny. I ty, které považujete za nicotné.
  • Napište si, za co jste vděční.
  • Čtěte si to denně několikrát.

2. Napište si své cíle – jen 5% lidí uspěje; jsou to ti, co mají sepsané své cíle.
3. Vizualizujte – obrazy mají větší moc než pouhá slova.
4. Dělejte to, z čeho máte nejvíc strach – největší riziko je neriskovat vůbec.
5. Zlepšete svůj vzhled. Změňte image.
6. Dívejte se lidem do očí. I když to zpočátku bude hodně nepříjemné…
7. Usmívejte se.
8. Vybírejte si své přátele moudře – lidé, se kterými trávíte nejvíce času, vás ovlivňují a vy máte tendence jednat jako on
9. Poslouchejte relaxační audia na pozitivní programování mysli. Obsah vaší mysli je takový, jakým vlivům jste se vystavovali. Možná se Vám nelíbí Váš život, ale je to pouze odraz Vašeho myšlení. Takže jej potřebujete dostat ven. A neuděláte to jinak, než že tento “svinčík” nahradíte obsahem tvořivým a krásným…
10. A pro další tipy se podívejte na přednášku Jak si zvýšit sebevědomí.
 
Malý úspěch vede krůček za krůčkem k dalšímu úspěchu.
Dostaňte se na vzestupnou spirálu úspěchu! Nezkoušejte hned velké cíle – začněte s něčím malým, kde máte velkou šanci úkol zvládnout. To vám dodá sebedůvěru. Vy si pak troufnete na složitější a větší úkoly.
 
„K tomu, aby si pohnul celým světem, musíš nejprve pohnout sám sebou.“