Nežijte svůj život na půl plynu!

K tomuto článku mě inspiroval film Wayna Dyera „Proměna“. Díváme se na něj pokaždé, když potřebujeme zpomalit, pozitivně naladit, urovnat si hodnoty a vykročit dál.
Wayne ve filmu zmiňuje povídku Lva Tolstého. Příběh o soudci, který celý život nenávidí svou práci i svou ženu, protože žije v přesvědčení, že ho k soudcování přinutila.
Na smrtelné posteli se jí podívá do očí a poslední slova jsou: „Co když celý můj život byl jen omyl?“
Vidím kolem sebe velké množství lidí, kteří žijí jako ve snu. Kloužou po povrchu života a jejich plamínek jen skomírá.
Ztratili jiskru v oku a doufají, že někdy v budoucnu bude lépe a oni si splní své sny. Obávám se, že většina z nich si na sklonku života položí stejnou otázku jako soudce.

Tomu, jak naplnit svůj potenciál a prožívat život na plno, se věnuje celá oblast osobního rozvoje a není to umění, které si osvojíte přes noc. Zvlášť, když jste v situaci, kdy jste do nějaké formy takového „zimního spánku“ již zabředli.

Mám pro vás pár tipů, které pomohly mně. Snad budou užitečné i pro vás. Vše by se dalo shrnout do jednoho slova: EXPERIMENTUJTE.

 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Experimentování se životem a životním stylem dovedl k dokonalosti např. Tim Ferriss – autor několika bestsellerů a fenomenální průzkumník života a jeho možností. Jeho knihy vám dají sto a jeden návod, jak rozbíjet zažité návyky a vzorce. Přinesou překvapivá zjištění a „AHA momenty“.

Už dávno jsme si řekli, že chceme věci raději prožívat, než se na ně dívat, a zbavili jsme se televize. Od té doby dostal náš život úplně jiný šmrnc. Teď se snažíme rozšiřovat okruh zážitků, které je dobré stihnout, než člověku hmotné tělo doslouží.

A nemusí to být jen adrenalinové extrémy.

Poslední dobou s dětmi experimentujeme s tím, co všechno se dá vyrobit doma. Takovým zážitkem, který je škoda propást, může být i to, že si upečete doma vlastní chléb z kvásku, vyrobíte vlastní svíčku, kostku mýdla nebo pleťový krém.

Touto výrobou jsme zbořili pevně zakotvené návyky pravidelných nákupů stále stejných produktů.

Je to malý krůček pro lidstvo, ale velký krok pro naší mysl.

Od toho je už jen malá vzdálenost k tomu, aby si člověk zatančil tango v Argentině (jako Tim Ferriss), projel v obytném voze celou Evropu, ochutnal koly motocyklu Route 66, naučil se několik cizích řečí, byl poutníkem po horách a pochopil zákonitosti přírody, letěl na hřbetě koně krajinou, řídil Formuli 1, ochutnal lanýže, potřásl si rukou s obdivovaným člověkem…

Vaše tajné a nedostižné sny jsou možná blíže, než se zdá. Jako na zavolanou mi zrovna přistál na facebookové stránce citát Buddhy (zavěšený kým jiným, než Waynem Dyerem) a ten zní:

„Každé ráno se rodíme znovu. Nejvíce záleží na tom, co uděláme dnes.“

Co by bylo na vašem seznamu věcí, které je dobré před smrtí stihnout?

Pro inspiraci se můžete podívat na stránku https://bucketlist.org. Najdete tam inspirativní příběhy lidí, kteří si podobný seznam napsali a začali odškrtávat položku po položce.

Přeji příjemné čtení….

Já jdu dát chléb do trouby. Byla by škoda, kdyby zrovna dneska nezavoněl bytem…