K ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení používáme technologie, jako jsou soubory cookie. Děláme to, abychom zlepšili zážitek z prohlížení a zobrazovali personalizované reklamy. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si účastník nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze pro účely provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.
Technické úložiště nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace uložené nebo získané pouze pro tento účel obvykle použít k vaší identifikaci.
Technické úložiště nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo na několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
Zdraví, zdravý spánek a 11 triků jak překonat nespavost a jak rychle usnout
Zdravý spáne se vyznačuje tím, že doslova uléhá na víčka do dvaceti až třiceti minut, kolébá nás celou noc a ráno nás opouští, často v podobě rozplývajícího se snu, a zanechává nás čilé, svěží, křepké, těšící se a připravené na nový den…
Dokážeme spát na přednáškách, na schůzích, na stole v práci nebo také v divadle.
K regeneraci ale takový spánek nestačí.
Odborník v integritní spánkové medicíně Rubin Naiman předložil alarmující výsledky posledních výzkumů v oblasti spánku, respektive následků jeho nedostatku v široké populaci.
Jak se nedostatek spánku podepisuje na našem zdraví
Podle Naimana jsme si za posledních sto let zkrátili dobu spánku o 20 procent, především díky jinému způsobu života, jiné kultuře a jinému životnímu stylu.
Často si stěžujeme, že život je stále rychlejší a rychlejší. Výzkumy potvrzují, že na to nejsme uzpůsobeni a že bychom měli spát minimálně osm hodin. Naiman doporučení ještě upřesňuje: optimální délku nočního spánku stanovil na 8 hodin a 15 minut.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku...
Registrujte se na webu pro další skvělé dárky...
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Nespavostí je vaše druhé JÁ?
Můžete mít nedostatek melatoninu a dalších živin, např. vápníku, hořčíku nebo vitaminu B.
Nespavost může signalizovat neurózu či začínající psychózu, nadměrnou stresovou zátěž, nadbytečnou aktivitu některých oblastí mozku, hyperaktivitu a jiné psychiatrické a neurologické příčiny.
Nespavost může také signalizovat poruchu některých orgánů – srdce, jater, ledvin, sleziny, žlučníku a taktéž metabolické, hormonální a vylučovací problémy nebo poruchy imunity.
Jak tedy na nespavost a jak rychle usnout
Zdravý spánek prospívá paměti
Ve spánku se do paměti patrně ukládají nové poznatky. Tento závěr vyplynul z experimentu, který provedl Daniel Margoliash z University of Chicago společně se svými kolegy. Výsledky práce vědců zveřejnil odborný magazín Nature. „Snažte se porozumět tomu, co uslyšíte,“ nařídili badatelé dobrovolníkům a pustili jim lidskou řeč pozměněnou pomocí syntezátoru.
Pokusné osoby měly zachytit co nejvíce známých slov. Vědci pak zkoumali, za jakých podmínek plní dobrovolníci zadaný úkol nejlépe. Čím déle účastníci experimentu trénovali, tím více slov si při následném přezkoušení vybavili.
„Jak ale spánek ovlivňuje schopnost uchovat nově nabyté poznatky v paměti?“ Tak zněla otázka, na niž hledali vědci odpověď. Paměť dobrovolníků testovali 12 hodin po tréninku.
Pokud se účastníci experimentu v uvedeném čase věnovali běžným denním činnostem, vybavili si deset procent naučeného. Když však mohli oněch 12 hodin v klidu prospat, vzpomněli si na 19 procent slov z večerního tréninku. (zdroj: Lidové noviny, 11. 10. 2003)
Zajímavost: Jak na nespavost a jek rychle usnout
Neurofyziologové zjistili, že když si za zavřenými víčky představujete temně modrou barvu – modř hlubokého a klidného moře, mozková elektrická aktivita se začne zpomalovat a dostaví se spánek.
Také se doporučuje zaměstnat svoji mysl relaxačním cvičením, nebo poslechem relaxačního audia. Relaxační audio zdravý spánek zpomalí vaše mozkové frekvence a pomůže vám rychleji navodit zdravý spánek.
Co chcete vyhledat?
Vaše denní dávka Magie
Žijte v Mistrovství…
Nejnovější Příspěvky
Zvyšte svou Prosperitu
Nedávné komentáře
Máte Plán Bohatství?
Kategorie Příspěvků