Plachost A Jak S Ní Bojovat - ZivotbezHranic.cz

Plachost a jak s ní bojovat

Plachost je epidemie, která výrazně umenšuje potenciál mnoha dobrých lidí.

Je ale nezbytné to trpět pokud jste právě vy jeden z nich? Ne!

Popíšu vám teď odkud plachost pramení a ke kterému řešení nevyhnutelně spěje.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Plachost: strach z poznávání a seznamování se s ostatními lidmi, často vede ke stažení se do pozadí; tímto může vést k pocitům méněcennosti, osamělosti a depresím.

Tento problém je často zakořeněn v hlubokém nedostatku sebevědomí, které pramení z toho, že máte v sobě hluboko uložené negativní vzpomínky, které slouží jako ‘podklady’ pro tyto pocity.

Tyto negativní vzpomínky zahrnují vzpomínky na ponižování, pocity nemilovanosti, pocity neoceňovanosti, osamělosti, obtěžování atd.

Vysává vás to

Těmto vzpomínkám říkám „parazité na životní energii“, protože z vás doslova vysávají životní sílu. A zatímco tohle dělají, utlumují také pozitivní vlastnosti a projevy životní síly ve vás. Vlastnosti a projevy, které zajišťují, že můžete žít naplno a život si užívat každým douškem.

Některé z těchto vlastností a projevů: „sebevědomí, vědomí vlastní hodnoty, vnitřní síla, pružnost, vitalita, radost, spokojenost, odvaha, pocit náležitosti, ucelenosti, čistota srdce, smysl života, odhodlání a mnohé další. Všechny tyto vlastnosti dělají z člověka atraktivní a charismatickou osobu. A když je člověk postrádá, je to projevem právě plachosti.

Zbavte se vzpomínek na minulost

Jinými slovy, plachost je jednoduše stav nedostatku životní energie, která je podle mě výsledkem nahromaděných špatných vzpomínek z minulosti.

 

Trápí vás osamělost v davu?

Osamělost v davu rovná se nesmyslu, říkáte si teď možná. Opak ovšem zůstává pravdou a takových lidí najdeme čím dál více. Čím se vyznačují? Spadáte zde i vy?

Nepříjemný pocit osamělosti

Lidé jsou obecně čím dál více osamělí. A nemáme na mysli tu fyzickou samotu, ale naopak tu vnitřní.

Ta vzniká kvůli tomu, že nás málokdo zná takové, jací doopravdy jsme. A protože máme problémy s komunikací, zažíváme pocity prázdnoty a nepropojení se.
Celé dny hrajeme společensky žádoucí role a jsme z nich unavení.

Jen naše generace

Zajímavým faktem je, že lidé se čím dál častěji setkávají pouze s lidmi své generace. Postupně tak mizí mezigenerační propojení a my ztrácíme možnost dívat se na svět i z jiného úhlu pohledu.
I když trávíme čas mezi lidmi, jsme vlastně sami. To představuje poměrně smutný paradox, nad kterým by se nejeden z nás měl zamyslet. Chybí nám skutečná blízkost toho druhého a pocit propojenosti.

A to není vše. V současném světě také více než kdy předtím chybí doteky a láska.
Se svými známými se dotýkáme mnohem méně a mnohem méně se i milujeme.
A komu věnujeme doteků ze všeho nejvíc? Našim mobilním telefonům.
A tak se postupně z našeho života vytrácí smysluplnost.

Nemáme se komu svěřit a nemáme ani komu věřit. Konverzace s ostatními se smrskla jen na výměnu několika nicneříkajících frází. Abychom na venek vypadali zajímavěji, proháníme svůj životem filtrem sociálních sítí.

Uvnitř sebe však mnohdy cítíme bolavé prázdno a smutek.

Potlačování pocitů

A protože takto by to být nemělo, naučili jsme se postupně nepříjemné pocity potlačovat. Někdo tak činí s pomocí alkoholu, někdo zase nachází únik ve zničujícím pracovním tempu a někdo vsází na milostné vztahy.

Celé dny tak trávíme v davu a snažíme se s pomocí jasně definovaných rolí přizpůsobit ostatním. Neuvědomujeme si však, že dnes více než kdy předtím potřebujeme zejména čas k zastavení se a odpočinku. Potřebujeme i možnost vydechnout a být na chvíli jen sami sebou. A v neposlední řadě se naučit opět cítit blízkost ostatních.

Blízkost milovaných osob je totiž pro naši vnitřní pohodu tím nejdůležitějším. Nezapomínejte proto na to a snažte se se svými blízkými trávit více času. Přispěje to jak k vaší, tak i k jejich psychické pohodě.

Zlepšete své komunikační dovednosti a přihlaste se na výcvik Kouč osobního rozvoje. Výcvik je sestaven na míru vašim individuálním potřebám, díky čemuž se perfektně zdokonalíte.